Dijital Gelecek

Dijital gelecek ile ilgili sizlerle tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Hepimiz çalışma hayatında zorluklar ile karşılaşıyoruz. Bu zorluklar ile mücadele etmek, bizim tecrübemizi arttırıyor. Fakat gelecek ile ilgili planlar yaparken biraz vizyoner olmak ve hayallerinizin arkasından gitmek gerekiyor. Şimdi size bu dijital projeye nasıl başladığımı anlatmak istiyorum.

Bundan 10 yıl önce Turizm deki devamlı istikrarsız değişim bu sektörde mutlu olamayacağımı göstermişti. Dolayısıyla mutsuzluğum beni farklı projelere yönlendirdi. Bir gece birden 3 te uyandım ve şu an yaptığım işi, yani dijital geleceği yazmaya başladım. Bu düşüncemi yazılıma döktürdüm ve sonrasında uygulamaya geçirdim. Hala geliştirerek devam ediyorum. 

İnovasyon kişinin çalıştığı iş alanındaki yaşanan sorunlara, dijital çözümler üreterek farklı projeler üretmesidir. Bende ilaç sektöründeki 30 yıllık tecrübemi dijital ortama uyarlayarak, Doktor ve diğer meslek gruplarının dijital alanda tanınmaları için yardımcı olacak bir yazılım geliştirdim.

Projem ilk yılında "Farmaskop Dergisi" nin yaptığı yarışmada "En İyi Dijital Entegrasyon" dalında birinci oldu. 

Dijital konusunda çok iyi olan kişilere internette bakın, ya yoklar yada yaptırdığı web siteleri çalışmıyor. Bunun nedenini araştırdığımda şunu gördüm. Yapılan internet siteleri, kullanım kolaylığı olmadığı için atıl durumda kalmış. Bu sorunu görünce hemen aklıma, kullanım kolaylığı ile herkesin kendini dijital ortamda tanıtabileceği bir web sitesi uygulaması geliştirdim. Daha sonra bunun ismini "Sanal Muayenehane" veya "Sanal Ofis" adını koydum.

Amacım herkesin bu uygulama ile kendilerini daha kolay ifade edebilecekleri bir online muayenehane geliştirmek ve dijital geleceğe adım atmalarını sağlamaktı. 

Sağlıcakla Kalın...

Bülent Ergan